projektujemy alembiki

projekt
Od kilkudziesięciu lat

projektujemy instalacje dla przemysłu gorzelniczego

. W swoim portfolio posiadamy projekty kompletnych systemów destylacyjnych, projekty modernizacji starych systemów gorzelniczych, jak również projekty rozbudowy istniejących linii produkcyjnych. Realizujemy projekty w oparciu o wymagania i oczekiwania zamawiających, a także przy wykorzystaniu własnych, sprawdzonych technologii. Dysponujemy profesjonalnym studiem projektowym, w którym powstają koncepcje wysokiej jakości rozwiązań, charakteryzujące się trwałością, funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem. W projektowaniu wykorzystujemy zaawansowane oprogramowanie, wspierane technologią 3D. Proponujemy zarówno standardowe, sprawdzone rozwiązania dopasowane do określonych warunków, tworzymy także innowacyjne systemy instalacji przemysłowych.
teoria projektowania
Stworzenie pierwszego alembika, poprzedziło kilkuletnie gromadzenie informacji na temat budowy i zasad jego działania. Rozpoczęliśmy od studiowania procesów produkcji destylatów, zapoznając się z opracowaniami historycznymi i współczesnymi. Korzystaliśmy z wiedzy i doświadczenia producentów wykorzystujących alembiki do produkcji destylatów. Dużo czasu poświęciliśmy na wyszukanie odpowiednich materiałów do produkcji alembików. Przetestowaliśmy wiele gatunków miedzi i stali, aby nasze alembiki mogły wytwarzać destylaty o najlepszych walorach smakowych. Kilkakrotnie zmienialiśmy projekty, dążąc do osiągnięcia maksymalnych możliwości, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnej metody produkcji destylatu. Efektem naszej kilkuletniej pracy są

alembiki modułowe

.
projekt alembika
Jesteśmy pierwszym, i jak do tej pory jedynym

producentem alembików modułowych

, które charakteryzują się łatwością, a przede wszystkim szybkością konfiguracji, przy zachowaniu tradycyjnej metody destylacji z jednoczesnym osiągnięciem najwyższych walorów destylatu. Stworzony przez nas system modułowy, pozwala, przy stosunkowo niskich kosztach, konfigurować proces destylacji zależnie od aktualnych potrzeb. Możliwa jest szybka i łatwa wymiana źródła ciepła, zwiększenie lub zmniejszenie pojemności alembika, zmiana rodzaju produkowanego destylatu, jak również zmiana parametrów destylatu /czystość i moc/.
moduły alembików
Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu urządzeń dla przemysłu gorzelniczego, pozwala nam sprostać najtrudniejszym wyzwaniom. Projektujemy pojedyncze alembiki, jak i
całe linie produkcyjne oparte na alembikach, z wszelkimi niezbędnymi urządzeniami
. Zgodnie z wymogami Klienta dobieramy odpowiednie systemy grzewcze, pojemności alembików. Projektujemy odpowiednie skraplacze, a jeżeli Klientowi zależy na destylacie o podwyższonej mocy, projektujemy kolumny destylacyjne wraz z deflegmatorami montowane bezpośrednio na alembikach. Projektujemy również spirit safe i inne urządzenia niezbędne w procesie destylacji.
alembik miedziany na f
alembik na yt