projektujemy alembiki

projekt
Od kilkudziesięciu lat

projektujemy instalacje dla przemysłu gorzelniczego

. W swoim portfolio posiadamy projekty kompletnych systemów destylacyjnych, projekty modernizacji starych systemów gorzelniczych, jak również projekty rozbudowy istniejących linii produkcyjnych. Realizujemy projekty w oparciu o wymagania i oczekiwania zamawiających, a także przy wykorzystaniu własnych, sprawdzonych technologii. Dysponujemy profesjonalnym studiem projektowym, w którym powstają koncepcje wysokiej jakości rozwiązań, charakteryzujące się trwałością, funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem. W projektowaniu wykorzystujemy zaawansowane oprogramowanie, wspierane technologią 3D. Proponujemy zarówno standardowe, sprawdzone rozwiązania dopasowane do określonych warunków, tworzymy także innowacyjne systemy instalacji przemysłowych.
teoria projektowania >
Stworzenie pierwszego alembika, poprzedziło kilkuletnie gromadzenie informacji na temat budowy i zasad jego działania. Rozpoczęliśmy od studiowania procesów produkcji destylatów, zapoznając się z opracowaniami historycznymi i współczesnymi. Korzystaliśmy z wiedzy i doświadczenia producentów wykorzystujących alembiki do produkcji destylatów. Dużo czasu poświęciliśmy na wyszukanie odpowiednich materiałów do produkcji alembików. Przetestowaliśmy wiele gatunków miedzi i stali, aby nasze alembiki mogły wytwarzać destylaty o najlepszych walorach smakowych. Kilkakrotnie zmienialiśmy projekty, dążąc do osiągnięcia maksymalnych możliwości, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnej metody produkcji destylatu. Efektem naszej kilkuletniej pracy są

alembiki modułowe

.
projekt alembika
Jesteśmy pierwszym, i jak do tej pory jedynym

producentem alembików modułowych

, które charakteryzują się łatwością, a przede wszystkim szybkością konfiguracji, przy zachowaniu tradycyjnej metody destylacji z jednoczesnym osiągnięciem najwyższych walorów destylatu. Stworzony przez nas system modułowy, pozwala, przy stosunkowo niskich kosztach, konfigurować proces destylacji zależnie od aktualnych potrzeb. Możliwa jest szybka i łatwa wymiana źródła ciepła, zwiększenie lub zmniejszenie pojemności alembika, zmiana rodzaju produkowanego destylatu, jak również zmiana parametrów destylatu /czystość i moc/.
moduły alembików
Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu urządzeń dla przemysłu gorzelniczego, pozwala nam sprostać najtrudniejszym wyzwaniom. Projektujemy pojedyncze alembiki, jak i
całe linie produkcyjne oparte na alembikach, z wszelkimi niezbędnymi urządzeniami
. Zgodnie z wymogami Klienta dobieramy odpowiednie systemy grzewcze, pojemności alembików. Projektujemy odpowiednie skraplacze, a jeżeli Klientowi zależy na destylacie o podwyższonej mocy, projektujemy kolumny destylacyjne wraz z deflegmatorami montowane bezpośrednio na alembikach. Projektujemy również spirit safe i inne urządzenia niezbędne w procesie destylacji.
alembik miedziany na f
alembik na yt